Коли покер і мистецтво зустрічаються, результатом стає серія робіт Кассіуса Марселлуса Куліджа»Собаки, що грають в покер». Художник, якого вважали тривіальним, ніколи не думав, що доб’ється такого успіху з картинами, написаними на замовлення для простої марки сигар, і все ж сьогодні його знамениту картину «Гра в покер» можна побачити продається за $658 000.

Але найвідомішою картиною серед гравців в покер, безумовно, є «Друг в біді», на якій зображена собака, що непомітно передає туза під столом іншому гравцеві, який потрапив в біду. Ось неймовірна історія цієї знаменитої картини! До речі, тут можна грати в покер і отримати бездепозитні бонуси за реєстрацію.

Вірна картина покеру?

«Друг в біді» зображена міфічна сцена гри за участю антропоморфних собак, що нагадує про старі добрі часи покеру, в який більше не грають з великою кількістю алкоголю і сигар в настільних онлайн-іграх. Тут ми бачимо зграю собак, що грають в карти в соціальному режимі, а не зграю, що виходить на полювання, навіть якщо всі блефи допускаються для отримання джекпоту або центрального банку!

На десяти інших картинах серії «Собаки грають в покер» добре видно гральні карти, а також фішки, з якими іноді неправильно поводяться, як, наприклад, на картині «покерна симпатія», де рясно политий водою стіл перевернуть догори ногами! І ми бачимо, як бульдог, який тільки що програв у Роял-флеш, втрачає всі свої кошти і рівновагу під, можливо, сардонічний сміх біглів, мастифів та інших коллі.

Зіткнувшись з цими картинами, де фігуративне мистецтво також є наративним, можна відчути таку ж напругу і емоції, як в хорошому покерному турнірі, гідному WSOP!

Скажіть це собакам!

Трагічна сцена, якщо така взагалі може бути, обіграна комізмом художника, який в 1880 році зміг створити комічну оперу «Король Галлініппер» про вторгнення комарів в Нью-Йорк, в той час як в Європі Готична література була в самому розпалі! Саме тут криється його Геній у створенні жанрових сцен, як в картині «притиснутий чотирма тузами», де кінологічна поліція прибуває в підпільний гральний зал, далекий від віртуальних казино!

Його стиль також нагадує байки Лафонтена з його історіями про вивчених тварин або Пригоди Аліси в Країні чудес в лещатах казкового бестіарію. Щоб передати підсвідоме послання, не шокуючи аудиторію, оповідачі часто використовують тварин. І саме за це вони завжди користувалися успіхом, незважаючи на глузування мистецтвознавців, які на початку 20-го століття вважали Кассіуса Куліджа дрібним художником: час довів їх неправоту!

Покер увічнений мистецтвом

У традиції наївних художників, таких як «Дуанье Руссо», Кассіус Кулідж, який підписує свої картини ім’ям» кеш», є видатним американським художником, що народився в 1844 році. Незважаючи на те, що він не відвідував ніякої школи, штрих художника став популярним, який і сьогодні використовується на аксесуарах або предметах інтер’єру, і навіть репером Снуп Доггом, який написав про це пісню!

У 2002 році мистецтвознавець Вільям Хеннессі захотів придбати його роботу, попередньо очорнивши її, що говорить про те, що до неї важко залишитися байдужим, і що вона викликає стільки ж ентузіазму, скільки і сумнівів! Треба сказати, що Кулідж спочатку малював карикатури, аж до винаходу знаменитих ярмаркових фресок, «комічних передніх планів», в які можна просунути голову, щоб сфотографуватися в образі Супермена або героя мультфільму.

Таким чином, ім’я «Кассіуса Марцелла Куліджа» досі занадто часто залишається невідомим широкій публіці, в той час як його творіння ходять по всьому світу у вигляді постерів або килимків для миші! Але, зробивши покер своєю центральною фігурою, Кулідж проявив кмітливість, тому що, як ми бачимо в чудовій книзі Франка Даніноса «Histoire du Poker, le dernier avatar du rêve américain», історія цієї знаменитої карткової гри зливається з історією Сполучених Штатів!

Тварини і покер — прекрасна історія кохання?

На початку 2000-х років, під час покерного буму, продажі картин Куліджа різко зросли! Крім малювання собак, цей художник, який довгий час працював у рекламних компаніях і Brown & Bigelow, досяг успіху в зображенні невдач «середнього класу» і тих чоловіків, які страждають від мук і терзань азартних ігор. Зрештою, Кулідж, як гідний свідок свого часу, зміг непогано заробити на своєму мистецтві, навіть якщо його дочка, Гертруда Марселла Кулідж, подібно, можливо, азартному гравцеві Лео Маргетсу, воліла б, щоб це було завдяки кішкам!

Якщо дивитися фільм «Собаки грають в покер» уважно, затамувавши подих, як при олл-іні, то можна побачити, наскільки тісно пов’язані покер і тварини, і це не чемпіон світу з покеру Мартін Якобсон, який скаже зворотне! І ось все встає на свої місця: 2-3% його виграшів в покер йдуть на підтримку програми Raising for Effective Giving (REG) разом з іншими провідними гравцями, такими як Лів Боері.

Гра в покер з тваринами або малювання собак, що грають в покер? Все можливо, справа тільки в таланті!