Облаштування комфортної зони відпочинку на дачі або присадибній ділянці неможливе без садової парасольки — вона захистить вас від палючого сонця або дощу, подарує приємну прохолоду в спекотні дні, допоможе створити затишний куточок для прийому гостей та посиденьок з домочадцями. Розповідаємо, як вибрати парасольку для дачі, щоб не пошкодувати про покупку, на що звернути увагу зонты для сада на сайті bonro.ua. В першу чергу, радимо визначитися з місцем встановлення і з тим, яку площу ви хочете затінити, і вже тому розглядати конструкції і форми парасольок і відповідні матеріали.

Конструкції садових парасольок

Конструкція садових парасольок для дачі визначає їх функціонал. Залежно від конструкції всі парасольки можна розділити на три основні категорії: пляжні (стандартні), з центральною та з бічною опорою.

Парасольки пляжні (стандартні)

Недорогі, легкі, такі парасолі для дачі мають максимально просту конструкцію: це стійка, спиці і тент. Розкриваються такі парасольки вручну або за допомогою мотузкової системи.

Рекомендувати таку парасольку можна в тому випадку, якщо використовувати її планується час від часу, не залишаючи на постійній основі в саду. У деяких пляжних парасольок основа взагалі відсутня, оскільки передбачається встановлення парасольки в пісок або спеціальний отвір у вуличному столику. В інших моделей основа є, але вона може бути не надто надійною.

Парасолі з центральною опорою (телескопічні)

Головною особливістю таких садових парасольок є розсувна опора, вона приводиться в дію затвором або важелем – користувачеві потрібно лише натиснути на нього, а потім зафіксувати спиці у розкритому стані. Телескопічні конструкції бувають:

— механічними (відкриваються та закриваються вручну),
— напівавтоматичним (відкриття кнопкою, закриття вручну),
— автоматичними (складається та розкладається за допомогою кнопки).

Автоматика зручніша, але менш надійна.

При складанні такого парасольки його купол йде вгору, а спиці не опускаються нижче певної висоти — цей варіант зручний для вуличного столу, так як у закритому вигляді він залишає вільний простір і не заважає сидячим за столом. Спеціальний фіксатор перешкоджає довільному закриття та відкриття купола.

Парасолі з боковою опорою (консольні)

Найбільш досконала конструкція парасольки для дачі — це опора з вертикальним утримувачем, на якій встановлена ​​консоль, що утримує купол. Купол парасольки можна переміщати під різними кутами завдяки шарнірному з’єднанню.

Головною перевагою консольних садових парасольок є те, що простір під ними залишається цілком вільним. Це гарний варіант для тераси або веранди на відкритому повітрі: ви зможете рухати купол разом із садовими меблями, влаштовуючись так, щоб усім присутнім було зручно.